Havuz Kenarı Deck

Bakım ve Yenileme

Havuz Kenarı Deck

Teak Havuz Kenarı Deck
Havuz Kenarı Deck Kaplama
Havuz kenarı parke Ahşap Deck Kaplama
Havuz Kenarı Deck Kaplama

teak deck,teak deck,ipe deck,garapa deck, gibi çeşitli uzakdoğu ağaçlarından (dış mekan ahşap deck) olabilir.Bu ağaçlar zaten suya ve güneşe dayanıklı ağaçlardır.

Bu ürünler havuz kenarlarına boy deck olarak döşenebileceği gibi, Karo deck olarakta uygulanabilmektedir.

Ürünlerimiz kısmından ağaçların özelliklerine bakabilirsiniz. Plastik kaplamaların zamanla kıymık vb durumlar oluşturması, bu alanların güvenliğini tehdit ederken, Ahşap ile kaplanan zeminlerde bu tehdit söz konusu değildir. Çıplak ayakla rahatça dolaşmanızı sağlar Kızgın güneş altında ısınan birçok zemin kaplama malzemesi güneşi emer ve yakıcı olur fakat ahşap, en sıcak havalarda dahi insan tenine zarar vermez. Kumsallardaki, bahçelerdeki yürüyüş yolları, üstü korumasız, açık verandalar, havuz kenarları, günün tüm saatlerinde üzerinde çıplak ayakla yürünmesine olanak verir. Yukarıda bahsettiğimiz ağaç türlerinden en önde geleni teak ağacıdır.

Havuz Kenarı Zemin Kaplama

Son yıllarda havuz kenarlarında görmeye alışkın olduğumuz ahşap görünümlü zeminlerin vazgeçilmez malzemesi kompozit deck ile olan zemin kaplamalarıdır. teak ve iroko deck havuz kenarı kaplama ile yer döşemesi yapan havuz tesislerinin sayısı her geçen gün artmaktadır.

Günümüzde her sektörde görsellik büyük bir anlam ifade etmektedir. Ülkemizde son yıllarda inşaat sektöründeki teknolojik gelişmelerle göz alıcı mimariler inşa edilmektedir. Yapılarda, büyük sitelerde, bahçelerde, otellerde, villalarda, tesislerde, eğlence mekanlarında, spor salonu veya komplekslerinde, tedavi amaçlı kuruluşlarda havuzlar önemli yaşam alanlarıdır. Hızlı kentleşmeyle birlikte hem açık hem de kapalı yaşam alanlarında havuzlara olan ilgi her geçen gün artmaktadır. Kullanım amacına göre her havuzun yapımı farklıdır. Her havuza uyumlu deck kaplama özellikleri de farklıdır.

Önemli yüzme alanlarından biri olan havuzların görselliğinde iç tasarımı kadar dış tasarımı da çok önemlidir. Her ne amaçla kullanılırsa kullanılsın havuz çevresinin, havuzların görsel tasarımında etkisi çoktur. Havuz kenarında kullanım alanlarının şık ve konforlu olması için yapılan tasarımlarda en etkili unsurlardan biri zemin kaplamasının görünümüdür. Önceleri en çok marina, rıhtım ve iskelelerde çok sık gördüğümüz teak ve iroko deck ile zemin kaplamaları günümüzde havuz kenarlarında sıkça kullanılmaya başlayan zemin kaplama ürünleridir.

Kaliteli deck uygulaması

Havuz projesi tasarlanırken belirlenen estetik görünümün uzun yıllar korunabilmesi için hem havuz içinin hem de havuz dışının kaliteli malzemelerden üretilmesi gerekmektedir. Havuz kenarı gibi ıslak alanlarda kullanılan zemin döşemeleri sürekli su ile temas ettiğinden zamanla çürüme gösterebilir. Kıymıklanma görülmeye başlanabilir. Rengi solmaya başlayabilir. Zamanla bu olumsuzluklar havuz kenarında görsel görünümün bozulmasına sebep olmaktadır. Zemin sektöründeki teknolojik yeniliklerle bu olumsuzlukların yaşanmaması için teak ve iroko deck malzemesi geliştirildi. Bu özel malzeme sayesinde zeminlerin uzun yıllar estetik görünümünde bir değişiklik olmamaktadır.

Etiketler;

Ahşap havuz kenarı uygulama

Teak havuz kenarı uygulama

Iroko havuz kenarı uygulama

Ahşap havuz kenarı kaplama

Havuz kenarı ahşap kaplama

× Whatsapp